3,4 kW – On-Grid

Jedná sa o jednofázový On-Grid systém napojený na sieť s 8 panelmi, ktoré poskytnú výkon 3,4kWp a dokážu uspokojiť klientov s ročnou spotrebou okolo 3MWh.

Kde montovať?

Tento systém odporúčame montovať pre byty v bytovke, spoločné priestory v bytovke, na chaty s elektrickou prípojkou alebo domy s menšou spotrebou elektrickej energie do 100m2. Nie je však žiadne obmedzenie ak by ste chceli tento systém namontovať aj inde. Záleží na zákazníkovi čo požaduje a čo je jeho prioritou.

Menič napätia – inverter

Menič napätia je srdcom celej sústavy a je dôležité aby bol funkčný, bezpečný a kvalitný. Preto odporúčame meniče značky Deye, ktoré patria medzi svetovú špičku medzi fotovoltickými zariadeniami. Okrem toho má distrubučná spoločnosť vybraný zoznam použiteľných meničov, ktoré je možné v rámci Slovenska do fotovoltickej sústavy montovať. Existuje možnosť použitia aj iného meniča, ako je uvedené v zozname, je však potrebné nový menič atestovať. Preto používame iba testované meniče vysokej kvality značky Deye, ktoré sú na Slovensku schválené. V tejto sústave odporúčame zapojenie meniča Deye G04P1-EU s kW podľa objemu výrobnej kapacity. Všetky zariadenia Deye sú vysoko-efektívne, spoľahlivé a plne ovládateľné aj na diaľku. Samozrejmosťou je monitorovanie systému online.

 • 1 MPP sledovač, Max. účinnosť až 97,5%
 • Aplikácia nulového exportu, aplikácia VSG
 • Inteligentné monitorovanie reťazca (voliteľné)
 • Široký rozsah výstupného napätia
 • Funkcia Anti-PID (voliteľné)
 • Nízke štartovacie napätie 80V

Fotovoltické panely

Aktuálne používame fotovoltické panely BlueSun 425Wp s rozmermi 1722x1134x30mm. link: https://www.bluesunpv.com/bluesun-54-cell-black-frame-425watt-solar-panel-182mm-solar-cell-solar-panel-425w-pv-module_p536.html

Pri 3,4 kWp fotovoltickom systéme je montovaných 8 panelov s výkonom 425Wp.

 • monokryštalický
 • 54-jednotiek
 • 425Wp
 • certifikácia TUV, CE
 • garancia 15 rokov

Čo tento systém dokáže pokryť?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť akú ročnú spotrebu doma máte. Tento balík je vyhotovený pre klientov s ročnou spotrebou okolo 3MWh. V takomto prípade je systém schopný pokryť spotrebu od januára do decembra na 90% s podporou virtuálnej batérie, ktorú ponúkajú viacerí dodávatelia elektrickej energie, nie však všetci. Čo znamená pojem virtuálna batéria? Je to spôsob ukladania prebytočnej energie do siete, resp. ukladanie si vlastnej vyrobenej energie u dodávateľa, od ktorého si ju za distribučný poplatok neskôr môžete použiť pre vlastné potreby. Nie všetci dodávatelia elektrickej energie s fotovoltickými programami Vám ju však dovolia čerpať neobmedzene a v neobmedzený čas. Existuje viacero možností, ktoré si môžete vybrať a záleží len na Vás akú alternatívu si zvolíte. Okrem pokrytia spotreby elektrickej energie je náš systém schopný pokryť aj ohrev TUV 200L zásobníka s teplou vodou od mája do septembra. Je však potrebné rátať s pripojením špeciálneho zariadenia, ktoré dokáže merať a prevádzať prebytočnú energiu na ohrev vody. Aj tu existuje viacero variant zariadení, ktoré je k tomuto účelu možné použiť. Cenové relácie zariadení na ohrev vody prebytočnou energiou sa pohybujú od 500 eur a nižšie.

Ceny

Naše ceny sú transparentné, viditeľné na ponukách vyššie. Naše ceny sú uvedené aj vrátane montáže a montážnych prvkov. Jednoducho povedané na kľúč. Okrem toho sa snažíme výjsť v ústrety zákazníkom a pomôžeme aj vo veciach byrokratických, zabezpečíme pripojenie sústavy do distribučnej sústavy v súčinnosti zo zákazníkom. V cene máme zahrnuté aj poplatky za byrokraciu, projekt sústavy, jedno-pólovú schému zapojenia a poplatky za revíznu správu. Všetky tieto dokumenty budete potrebovať pri vybavovaní oficiálneho pripojenia výrobného zdroja k distribučnej sieti. Neplatí však pravidlo, že cena je úplne pevná, môže sa máličko líšiť od uvedenej ceny, a to kvôli rôznorodosti stavieb, dĺžky sústavy, montáže a podobne. Rozdiely však nie sú veľké a cena môže byť aj nižšia.